İlkelerimiz

Partimiz

İstekli, Dinamik ve Değişime hazır

Türkiye Cumhuriyeti’nin siyasi ve idari sıkıntılarının arttığı ve var olan siyasi partilerin bu problemlere çözüm bulmakta zorlandığı bu dönemde, ihtiyaç duyulan yeni bir yapılanma idi. İşte bu ihtiyaca binaen, yepyeni bir oluşuma ihtiyaç duyulduğunu hisseden, yüreğinde vatan sevgisini hep taşıyan, özü sözü belli bir duayen, yepyeni bir parti oluşumu ile siyasi arenada tekrar yerini almakta. Milliyetçilik, sosyal demokrasi ve Atatürkçü laik cumhuriyet kavramlarını her zaman önemseyen bu duayenin ismi: Mehmet IŞIK. Mehmet IŞIK: 22 Ekim 1969 yılında Aydın’da doğdu. Eğitim yılların Aydın’da tamamlayan Işık yıllardır ticaret konusunda tecrübeli bir yatırımcı olarak çalıştı. 1998 yılında Sayın Bülent ECEVİT’in daveti ile Türkiye’nin en genç il başkanı olarak DSP bünyesinde Aydın İl Başkanı olarak aktif siyasete atıldı. 2000 yılında ticari faaliyetlerinin de yoğunluğu nedeni ile siyasete ara verdi. Bu ara süreçte Sayın Salih KAPISIZ ve Sayın Mehmet TEKELİOĞLU tarafından yapılan Ak Parti il başkanlık teklifini kendi siyasi görüşlerine uymadığını düşündüğü için reddetti. Fakat siyaset onu bırakmadı ve dönemin başkanı Sayın Yaşar AYDIN’ın teklifi ile 12 Ocak 2005 tarihinde Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. DP de Sayın Ali Müfit GÜRTUNA tarafından yönetilen Turkuaz Hareketi içerisinde bulundu. Turkuaz Hareketi içerisinde ülkede sağ ve sol görüşün birleşmesi ve ülkenin refaha ermesi için yoğun bir çalışma yaptı. Sayın Ali Müfit GÜRTUNA, Erkan MUMCU ve Mehmet AĞAR ile yapılan görüşmelere katıldı. DSP ve ANAP in birleşmesi ve ardından Doğru Yol Partisi ve ANAP birleşiminde rol aldı. Sayın Erkan MUMCU tarafından DYP milletvekili aday olarak onurlandırılmasından sonra Sayın Mehmet AGAR’ın geri çekilmesi ile proje başarısız oldu. Bu olaylardan sonra tekrar siyasete ara veren IŞIK, bu sefer de kendisine duyulan ihtiyaç üzerine Sayın Tuncay ÖZKAN tarafından kurulan Yeni Parti’nin hem kurucusu hem de başlangıçta memleketi olan Aydın’ın İl Başkanı ve YP’nin teşkilatlanmasından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevlerinde bulundu. Sayın Tuncay ÖZKAN’ın cezaevi sürecinde Yeni Parti ile dönem başkanı Sayın Osman PAMUKOĞLU olan HEPAR – Hak ve Eşitlik Partisi’nin birleşmesi üzerine HEPAR’ın Genel Sekreterlik ve Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Yıllardır siyasi arenada Üst düzey görevlerde bulunan Sayın Mehmet IŞIK, bu tecrübe ve bilgi birikimini yine ülkemizin gelecek ile ilgili ihtiyaç arz ettiği düşüncesi ile bir duayen olarak yeni bir oluşumla siyasete geri dönüyor. Özünde bu ülkenin milliyetçi, inançlı, Atatürk’ün izinde laik ve demokratik cumhuriyetçi hukuk yapısına sonsuz inanan, vatanına aşık bir evladı olarak ve sözünde sarf ettiği her cümlenin yıllardır arkasında dimdik duran bir ferdi olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin aydın geleceği adına yepyeni bir parti ile sahalara çıkacak. Özü ve sözü bir olan bu duayen başkanın inanç temelinde ise Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü var.

“Konu vatan ise gerisi teferruattır.”

Yeni kurulan bu parti ve yeni başkanı Mehmet IŞIK’ın ülkemize ve aydın geleceğimize hayırlara vesile olması dileğimizle.

ddp slider

Yıllardır siyasi arenada Üst düzey görevlerde bulunan Sayın Mehmet IŞIK, bu tecrübe ve bilgi birikimini yine ülkemizin gelecek ile ilgili ihtiyaç arz ettiği düşüncesi ile bir duayen olarak yeni bir oluşumla siyasete geri dönüyor. Özünde bu ülkenin milliyetçi, inançlı, Atatürk'ün izinde laik ve demokratik cumhuriyetçi hukuk yapısına sonsuz inanan, vatanına aşık bir evladı olarak ve sözünde sarf ettiği her cümlenin yıllardır arkasında dimdik duran bir ferdi olarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin aydın geleceği adına yepyeni bir parti ile sahalara çıkacak. Özü ve sözü bir olan bu duayen başkanın inanç temelinde ise Mustafa Kemal Atatürk'ün bir sözü var.
"Konu vatan ise gerisi teferruattır."

Bize Katılmazmısınız?